KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie: w ciele szklistym oka, w stawach, w gojących się ranach, w pępowinie oraz w innych tkankach organizmów dojrzałych. 56% całego kwasu hialuronowego znajduje się w skórze, wypełnia on przestrzenie międzykomórkowe. Dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody (1 cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok 250 cząsteczek wody) zapewnia prawidłowe nawilżenie skóry, sprężystość, jędrność.

Wraz z upływem lat, a także pod wpływem czynników zewnętrznych (słońce, dym tytoniowy, klimatyzacja) skóra traci endogenny kwas hialuronowy co powoduje jej gorszy wygląd: utratę jędrności, spadek nawilżenia, pojawiające się linie i bruzdy.
Aby poprawić stan skóry musimy dostarczyć jej kwasu hialuronowego z zewnątrz w postaci preparatów wypełniających. Niewielka ilość żelu wypełniającego wystarczy aby odpowiednio unieść tkankę, wygładzając w ten sposób średnie jak i głębokie zmarszczki.
Po wstrzyknięciu żel można łatwo modelować i rozprowadzać, zapewnia to naturalny wygląd. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się od 4-12 miesięcy.

Przy użyciu preparatów kwasu hialuronowego można także wykonywać zabiegi poprawiające wygląd ust – samej czerwieni wargowej i okolicy okołowargowej. Zabiegi polecane są pacjentom z wąską czerwienią wargową, z niesymetrycznymi wargami, skarżącymi się na suchość ust, pacjentom z opadającymi kącikami ust i zmarszczkami wokół ust. W zależności od oczekiwań pacjenta i zastosowanego preparatu efekt może sprowadzać się do powiększenia ust lub dawać tylko większe nawilżenie i ujędrnienie. Efekt zabiegu utrzymuje się 6-12 miesięcy, każdy kolejny zabieg wydłuża czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w tkankach.
Zabiegi poprawiające wygląd ust wykonuje się w znieczuleniu stomatologicznym lub w znieczuleniu kremem Emla.

Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarza po specjalistycznym przeszkoleniu

shutterstock_1285981840

Wraz z upływem czasu obserwujemy zmiany w naszej twarzy, pojawiają się nie tylko drobne, a później głębsze zmarszczki w okolicy oczu, ust i na czole ale głębokie bruzdy w okolicy nosowo-wargowej, poniżej kątów ust, zagłębienia w okolicy skroniowej, nierówna linia żuchwy.

To stopniowe zmiany objętości spowodowane zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej. Użycie żelu hialuronowego pozwala odzyskać utraconą objętość tkanek ok. podoczodołowej, fałdów nosowo-wargowych, pozwala unieść opadające kąciki ust, wyrównać linie żuchwy.
Zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym są całkowicie bezpieczne, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją biokompatybilną, czyli naturalnie występującą w skórze oraz biodegradowalną, czyli zanika samoistnie po 9-12 miesiącach.

Większość zabiegów modelowania twarzy wykonuje się obecnie kaniulą – miękką, okrągło zakończoną igłą, tzw. soft-filling. Podczas tego zabiegu istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia zasinień niż przy użyciu tradycyjnej igły. Przy użyciu kaniuli wykonuje się także zabiegi poprawiające wygląd rąk. Ręce starzeją się najszybciej, najbardziej zdradzają upływ czasu, jest to spowodowane prawie całkowitym brakiem podskórnej tkanki tłuszczowej oraz działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Skóra rąk staje się sucha, wiotka, pokryta zmarszczkami i plamami posłonecznymi. Uzupełniając zanikający, endogenny kwas hialuronowy przywracamy skórze rąk właściwe nawilżenie, napięcie i jędrność.

WSKAZANIA

– utrata jędrności, napięcia i nawilżenia skóry
– zmarszczki, bruzdy, fałdy skórne
– utrata objętości tkanek