PEELING CHEMICZNY

Peeling chemiczny to najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej na świecie. Ze względu na stosunkowo małą inwazyjność zabiegów oraz możliwość częstego powtarzania peelingi są nieocenioną metodą leczenia.

Jest to zabieg polegający na aplikacji kwasów, reagujących z powierzchownymi warstwami skóry powodującymi ich złuszczanie. Efektem zabiegu jest poprawa stanu skóry, wygładzenie, rozjaśnienie, poprawa nawilżenia, ograniczenie łojotoku, zwężenie rozszerzonych porów.

Głębokość złuszczania zależy od stężenia preparatu i czasu działania na skórę. Stosowane na skórę kwasy – migdałowy, glikolowy, pirogronowy, salicylowy, TCA oraz różne ich kompozycje pobudzają naturalne procesy regeneracyjne w skórze, stymulują produkcję kolagenu, elastyny, mukopolisacharydów.

Kwas migdałowy
Otrzymywany z ekstraktu z gorzkich migdałów. Peeling kwasem migdałowym ma działanie rewitalizujące, bakteriobójcze, rozjaśniające. W wyniku peelingu zmniejsza się ilość zaskórników, poprawia się koloryt skóry. Wykonywany w seriach stymuluje syntezę kolagenu, elastyny, aktywuje procesy regeneracyjne. Peeling migdałowy charakteryzuje się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami. Złuszczanie jest delikatne, stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia po nawilżeniu skóry kremem. Nie jest fotouczulający, może być stosowany o każdej porze roku.
Wskazania: trądzik, przebarwienia po trądziku, drobne zmarszczki, fotouszkodzenie skóry

Kwas TCA (trójchlorooctowy)
Najczęściej stosowany w zabiegu Easy-Peel (15% TCA w połączeniu z kwasem askorbinowym), pozwala na kontrolowane złuszczanie. Easy-peel już po pierwszym zabiegu redukuje ilość zaskórników, a wykonywany co tydzień już po miesiącu powoduje znaczne spłycenie blizn potrądzikowych, rozjaśnia, zwiększa napięcie skóry.
Wskazania: skóra starzejąca się, trądzik zaskórnikowy, blizny i przebarwienia po trądziku, plamy barwnikowe na twarzy, dekolcie, dłoniach

PQAGE

Jest to peeling złożony o działaniu liftingująco-ujędrniającym na bazie 33% kwasu TCA, oprócz tego zawiera w składzie:
kwas migdałowy,kwas kojowy,nadtlenek mocznika i koenzym Q10.
Zalecany dla skóry z oznakami starzenia(liczne zmarszczki,wiotkość,suchośc,ziemistość cery) dla skóry z problemem
suchości,dla skóry trądzikowej i z przebarwieniami.
Już po I zabiegu widoczny jest efekt anti-aging,skóra jest zrewitalizowana,napięta,wygładzona,bez przebarwień, z wyrównanym kolorytem.
Zaleca się wykonanie 3,4 zabiegów w odstępie 3-4 tyg.

14-2

RETISES CT/RETIX C
Peeling zawierający w składzie retinol i wit C. Działa przeciwstarzeniowo, zapobiega powstawaniu zmarszczek, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, poprawia gęstość i elastyczność skóry. Jest to peeling średniogłęboki, powoduje złuszczanie w 3-6 dni po zabiegu.
Wskazania: wszystkie objawy starzenia się skóry, hiperpigmentacja.

Yellow peel
Peeling zawierający w składzie kwas glikolowy, salicylowy, retinowy, fitowy, kojowy, azelainowy, wit C. Usuwa przebarwienia, ujędrnia, działa p/zmarszczkowo, oczyszcza, rozświetla skórę.
Wskazania: drobne zmarszczki, wiotkość, fotostarzenie, objawy starzenia skóry wokół oczu, przebarwienia na twarzy, dekolcie, na dłoniach, blizny i przebarwienia potrądzikowe, skóra łojotokowa.

Glykopeel
Peeling złożony, którego głównym składnikiem jest kwas glikolowy. Ma działanie p/starzeniowe, działa rozjaśniająco, oczyszcza, wygładza.
Wskazania: starzenie skóry (zmarszczki, wiotkość), przebarwienia, zaskórniki, skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku.

Nanopeel Eye
W skład peelingu wchodzą 15% kwas glikolowy i 15% kwas mlekowy. Przeznaczony jest do stosowania na delikatną skórę wokół oczu. Daje efekt odmłodzenia, redukuje drobne zmarszczki, rozświetla, likwiduje plamy posłoneczne.
Wskazania: Objawy fotostarzenia, melasma, prosaki, dyschromia

WSKAZANIA

* drobne zmarszczki,wiotkośc skóry,fotostarzenie
* blizny i zaburzenia pigmentacyjne po trądziku
* przebarwienia na twarzy i dłoniach
* choroby łojotokowe